LIGHT.LT Kelionės lėktuvu (travel'AIR) | LIGHT.LT

Kelionės lėktuvu (travel’AIR)

Mindaugas Kavaliauskas. Singapore Changi airport - SIN - 2009

Mindaugas Kavaliauskas. Singapore Changi airport – SIN – 2009

Seniai seniai kelionės lėktuvu buvo prabangos dalykas, laikytas stebuklu. Dabar į lėktuvą lipame taip, lyg į autobusą. Mūsų dienomis kelionės lėktuvais tapo kasdieninės rutinos dalimi, kuri nuolat apie save primena naujais veidais ir grimasomis.

Komercinės aviacijos aplinkoje įvaizdžiai atsimuša į tikrovę, lengvumas sutinka nuovargį, patogumas – stresą, prabanga – pigumą, svajonės – materialumą,  o saugumo jausmą kartais aptemdo pažeidžiamumo, nerimo jausmai. Tai erdvė, kurioje logika kartais susipina su absurdu.

Gan daug keliaudamas, pradėjau žavėtis kasdienybę, supančią komercinę aviaciją. Mano bendrakeleiviai, kuriuos sutinku, ir kuriuos kartais fotografuoju izoliuotame aviacijos pasaulyje – laukimo salėse, orlaiviuose – tam tikra prasme yra įkaitai taisyklių, įstatymų, apribojimų, tačiau nežiūrint to jie gali pasakyti “esu, nes skraidau”.

Ši fotografijų serija darbiniu pavadinimu “Kelionės lėktuvu” (“travel’Air”) jau jungia eilę siauresnių temų tokių kaip išvykimai ir atvykimai, oro uostai, ženklai ir žymėjimas, valgis ir gėrimai, bemokestinės parduotuvės, skrydžio momentai, kelionės su vaikais ir kt.

Spausdintoje formoje projekto “travel’AIR” fotografijos debiutavo lietuviškame žurnale FOTO 2010 metais, parodose projektas pradėtas rodyti 2013 m., o 2016 m. ypatingai paplito internetinėse publikacijose ir driekiasi nuo fotografijos svetainių iki The New York Times…

NYTimes LENS_travelAIR_1200

Kaip rasti daugiau travel’AIR fotografijų šiame bloge?

Kategorijų skiltyje pasirinkite “travel’AIR”, arba spauskite šią nuorodą:
https://www.light.lt/category/travelair-2/

Taip pat oficialioje svetainėje:
http://www.kavaliauskas.eu/travelair/

“travel’AIR” pirmoji knyga:
http://www.kavaliauskas.eu/books/travelair-book/

travel'AIR book at an airport terminal