LIGHT.LT Kražių portretas | LIGHT.LT

Fotografijų ciklą „Kražių portretas” pradėjau 2001 metais, intensyviausiai dirbau 2002 m., ir vis dar fotografuoju, kai užsuku į Kražius. Nuo 2003 metų ciklo fotografijos parodų pavidalu buvo rodytos Lietuvoje – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Kupiškyje, Druskininkuose, Kražiuose bei užsienyje – Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Šveicarijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Kinijoje, Australijoje. 2009 m. pabaigoje išleistas ir 2010 m. pristatytas albumas „Kražių portretas”.

Žiūrėti fotografijas:
Portfolio 1 – Kražių portretas

Kaip teigia istorikas Egidijus Aleksandravičius albumo „Kražių portretas” apžvalginiame tekste, “tai, ką užrašo Mindaugo Kavaliausko fotografija, mums nebando įrodyti Kražių turistinio unikalumo, tačiau atskleidžia toliau nuo centro, toliau nuo sostinės Vilniaus su pereinamojo laikotarpio ir naujojo laukinio kapitalizmo sunkenybėmis besistumdančios bendruomenės kasdienybę. <…> Fotografijos studijos ir darbai Vakarų Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose autoriui padėjo suprasti, kad maža yra gražu. ”.

Fotoalbumas „Kražių portretas” apjungia 141 fotografiją iš šio dokumentinio projekto pradžios laikotarpio – 2002 ir 2003 metų, ir pasakoja apie gyvenimą priešeuropinėje Lietuvoje. “Kražių portrete“ – Lietuva, kurioje žinota, kad sviestas, sūris ir dešra prasideda nuo žolės ir šieno, o šventės neprasideda prekybos centrų akcijose. Tai Lietuva, kurioje realybė buvo be šou elementų, kai žmonės džiaugėsi ir liūdėjo ne tam, kad kiti tai matytų, o tam, kad gyvenimas būtų pilnas įvairiausių potyrių. Albumą išleido Viešoji Įstaiga „Šviesos raštas”, kurios pavadinimas reiškia graikiškų žodžių junginio fotografija vertimą į lietuvių kalbą.

LENSCULTURE.COM apie fotoalbumą „Kražių portretas”

Mindaugas Kavaliauskas „Kražių portretas”
ISBN 978-609-8032-02-4

Kaunas, 2009
Leidėjas – VšĮ Šviesos raštas

Fotografijų autorius – Mindaugas Kavaliauskas
Tekstai:
Apžvalginis „Atrasta gentis” – Egidijus Aleksandravičius
Įžanginis „Kražiai. Lietuva nugalinti sunkmečius” – Mindaugas Kavaliauskas

Puslapių kiekis – 152
Spalvotų fotografijų kiekis – 141
Viršeliai – kieti
Išmatatvimai: aukštis 23 cm, plotis 30 cm
Svoris – 1260 g
Kaina (2013 metais) –  69 49 Lt

PIRKTI per Sviesosrastas.lt

Dėl 5 vnt ar didesnio kiekio albumų įsigijimo  kreiptis: +370 650 77895; shop@light.lt