LIGHT.LT LIGHT.LT mokykla | LIGHT.LT

LIGHT.LT mokykla

LIGHT.LT mokykla – edukacinis projektas, aktyviai vystytas 2005-2011 metais.
Tai kursai pradedantiems fotomėgėjams, teminiai kursai pažengusiems, individualios konsultacijos ar specialūs kursai, vykstantys (dažniausiai) Kaune.

2005 metais, kažkas manęs paklausė: “kodėl nėra fotografijos kursų, atvirų visiems?”. Pagalvojau ir atsakiau: “Yra”. Taip prasidėjo fotografijos kursai, tuomet vykę Žaliakalnio funikulieriaus F Galerijoje. Beje, pats žmogus, iškėlęs šį klausimą, niekada kursuose nepasirodė :) …

Nuo to laiko, kai vis greičiau tampame greito maisto vartotojiška visuomene, kilo ir krito fotografijos kursai, mokykos, akademijos, konferencijos, dažniausiai paremti tik komercinės sėkmės modeliu. Mano vedami kursai vyksto neskubant ir įprastu ritmu, ne siekiant pamušti lankomumo rekordus, o bandant mažose grupėse leisti žmonėms atrasti, išbandyti, išmokti, perteikti fotografijos bazinių įgūdžių, kūrybiškumo, specifinių sričių žinių. Po fotografijos studijų VDU menų fakultete, Arlio fotografijos mokykloje, Paryžiaus Dailiųjų menų mokykloje (Prancūzija), Lozanos universitete (Šveicarija), daugybės išmoktų technikų, pamatytų parodų, sukurtų darbų, įgyvendintų projektų, pažinčių su fotografais, jaučiu poreikį dalintis žiniomis, patirtimi ir kūrybinėmis idėjomis. 2001 m. pradėjau dėstyti fotografiją KTU Dizaino ir technologijų fakultete fakultete ir tą dariau kiekvieną semestrą iki 2006 metų. Užsiėmimai su keliais šimtais studentų, paskaitos metu drebančių dėl būsimų matematikos ar fizikos paskaitų, studentų dalyvavimas “dėl pažymio” privertė susimąstyti šio darbo tikslingumu. Tad ėmiau vesti įvairius kursus ir kūrybines dirbtuves. Negalėčiau pasakyti, kad mano vedami kursai buvo įdomiausi, ar geriausi. Ir nežiūrint to, man svarbu tai, kad į kursus atėję žmonės – paaugliai, studentai, vaikus aginančios mamos ar tėčiai, siekiantys pagilintio hobio įgūdžius, daug keliaujantys, pradedantys fotografijos verslą žmonės ar senjorai – būtų motyvuoti, pasiruošę tobulėti. Pridėjus kursų vadovo norą padėti žmonėms, ir pažiūrėjus į eilės metų darbo rezultatus, galima matyti, kad dabar sėkmingai dirbančių fotografijos verslo, meno srityse žmonių lankymasis mažose LIGHT.LT kursų grupelėse davė žinių, postūmių, nusiteikimo siekti aukštų tikslų.

Nuoširdžiai džiaugiuosi pasiekimais tų, prie kurių sėkmės pradžios teko prisidėti. Šiandien fotografai Tomas Tumalovičius, Jonas Petronis, Erlendas Bartulis, Robertas Butkevičius, Vita Liūnė, Mantas Janavičius, Emilis Zingeris, Donatas Stankevičius ir daugelis kitų ne tik sėkmingai įsiliejo į fotografų gretas, bet ir savo srityse rodo lyderystės pavyzdžius. Manau, kad darbai kalba už save geriau nei viešųjų ryšių akcijos su pagražintais liudijimais.

Dėl stipriai suintensyvėjusios parodų organizavimo veiklos – mano rengiamo festivalio KAUNAS PHOTO – augimo, kursų ar kitų mokymų pats nebeorganizuoju. Pastaraisiais metais skaitau pavienes paskaitas mokymo įstaigose, vedu meistriškumo kursus fotografijos festivaliuose, ir kartas nuo karto privačiai konsultuoju pradedančius fotografus arba meno paieškų kryžkelėse atsidūrusius kolegas.

Todėl informacija, skelbimai apie kursus išimti iš svetainės, o meniu skyrelis “Mokykla” dabar matomas kaip “Konsultavimas”.

Mindaugas K.

info (at) light.lt