Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kaunasfoto/domains/light.lt/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kaunasfoto/domains/light.lt/public_html/wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_frontend.php on line 497
LIGHT.LT M.Žilinsko dailės galerijoje - ne vien žmogus su arkliu | LIGHT.LT

M.Žilinsko dailės galerijoje – ne vien žmogus su arkliu

Publikuota temoje Sau 8, 2012 in Kadras ir žodis, Parodos

Paroda „Mirábile Visu / Nuostabu matyti“ M.Žilinsko dailės galerijoje Kaune. Atidarymas 2011-12-14

Jubiliejinę M.K.Čiurlionio parodą M.Žilinsko dailės galerijoje „Mirábile Visu / Nuostabu matyti“, skirtą Nacionalinio M.K.Čiurlionio muziejaus dailės muziejaus įkūrimo 90-osioms metinėms, verta aplankyti.

Ne vien dėl to, kad apie ją žiniasklaida skambina varpais dėl joje pastebėto prieštaringai vertinamo Olego Kuliko performanso video filmuko, bet ir tam, kad susipažintume su pirmojo Nepriklausomos Lietuvos meno muziejaus kūrimo istorija: pastatų atsiradimu, kolekcijos plėtra, o tuo pačiu ir su vaizdinio meno, ypač 20 amžiaus meno, raida Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse. Man įdomiausios tarpukario menininkų paieškos, modernizmo atspalviai, besimaišantys su regionalumu. Fotografijos mylėtojai, kuriems patinka Františekas Drtkolas ir kurie nežino Domicelės Tarabildienės fotografijos, turėtų bėgti į parodą ir ją pamatyti.

Parodą aplankiau prabėgom atidarymo dieną. Nors išgarsėjusio video kūrinio su žmogumi ir arkliu nemačiau, tik dabar peržiūrėdamas savo fotografijas pastebiu, kad arkliai šen ten šmėščioja ne vien video formate – taip pat ir tapyboj ar grafikoj. Paradoksalu, kad nepavyko nufotografuoti, kad kas į juos žiūrėtų. Gal tuose arkliuose parodos kuratoriai užkodavo kažkokią gilią prasmę, o arklių niekas nemato?… Kaip ten bebūtų vieną arklį sugebėjo pamatyti grupelė mokinių.

<: … Užteks pliurpt nesąmones … :>

Sekmadienis – puiki diena muziejams. Žiūrim fotografijų galeriją, esančią žemiau, ir einam aplankyt tos parodos :>…Ir vertinam dalykus patys.